FAQ

Żeby zapisać dziecko do Klubu Dziecięcego musi mieć ono skończony rok życia i samodzielnie chodzić. Żeby zapisać dziecko do naszego Przedszkola musi mieć ukończone dwa i pół lat oraz być odpieluchowane. Wymagamy również, by wszystkie dzieci, które przyjmujemy były zaszczepione.

Tak. Jeżeli jest to Wasze kolejne dziecko w naszej placówce możecie liczyć na zniżkę w opłatach czesnego.

Procedury następujące w racie nie odebrania dziecka w czasie pracy placówek opisane są w Dokumencie Polityki Ochrony Dzieci. Osoba spóźniona po swoje dziecko będzie również musiała się liczyć z konsekwencjami finansowymi.

Tak. Planujemy otwarcie kolejnych placówek NUBO w innych częściach miasta Łodzi.

Nie. W naszych placówkach nie ma zajęć z religii. Jeżeli znajdzie się grupa można takie zajęcia za dodatkową opłatą dla chętnych stworzyć.

Wśród zajęć dodatkowych znajdą się logopedia czy dogoterapia. Każde inne zajęcia dodatkowe będą brane pod uwagę na prośbę rodziców.

Nie. Nasze placówki nie się objęte monitoringiem. Nie nagrywamy tego co się dzieje w Klubie.

W Klubach Dziecięcych oraz w Przedszkolu będzie podział wiekowy na grupy, których liczebność nie będzie przekraczała 16 dzieci. Na każdą grupę będzie odpowiednia ilość opiekunek – większa niż w państwowych placówkach.

W jadłospisie znajdzie się wiele warzyw i owoców, a posiłki przygotowywane będą przez sprawdzoną i poleconą firmę cateringową. Możliwy będzie wybór diety wegetariańskiej, bezglutenowej i bez mlecznej.

Bardzo zależy nam, żeby dzieci spędzały jak najwięcej czasu na dworze i miały nieograniczoną ilość ruchu. Wyjścia na spacer przewidziane są codziennie niezależnie od pogody. Blisko obu placówek znajduje się nasz plac zabaw, na którym dzieci mogą się bezpiecznie i do woli bawić. Raz w tygodniu odbywać się będzie większe wyjście na łono natury np. do lasu czy nad jezioro.

Adaptacja każdego dziecka będzie wygląda inaczej, ale będziemy mieć ustalone zasady tej adaptacji, które poznają Państwo podczas zapisywania dziecka. Na pewno będzie pomieszczenie dla Maluchów, które chcą być na początku z rodzicami. Gdy dziecko będzie gotowe, by zostać samo zaprosimy je do pomieszczenia, w którym już rodziców nie będzie.

Przewidujemy szkolenie z pedagogiki Marii Montessori dla większości pracowników.