Bezpłatne przedszkole terapeutyczne

Chcielibyśmy ogłosić nową inicjatywę w NUBO – ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ DO BEZPŁATNEJ TERAPEUTYCZNEJ GRUPY PRZEDSZKOLNEJ DLA DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAM.

Naszym celem jest stworzenie bezpiecznego i wspierającego środowiska, gdzie każde dziecko będzie miało szansę rozwijać się i odkrywać świat, niezależnie od ewentualnych trudności.

🔻 SPECJALIŚCI

Rozumiemy, jak ważne jest dobranie doświadczonych specjalistów, dlatego stworzyliśmy zespół profesjonalistów w swoich dziedzinach.

Wśród specjalistów:

pedagog specjalny, oligofrenopedagog,
terapeuta dzieci ze spektrum autyzmu,
logopeda,
fizjoterapeuta,
terapeuta integracji sensorycznej,
terapeuta ręki,
psycholog kliniczny,
lekarz rodzinny,
specjalista neurologopedii dziecięcej.
Nasi doświadczeni terapeuci oraz wykwalifikowany personel pedagogiczny z przyjemnością podejmą wyzwanie, aby dostosować zajęcia do indywidualnych potrzeb każdego malucha.

🔻 ZAJĘCIA I OFERTY

W naszym przedszkolu terapeutycznym zapewniamy następujące zajęcia:

Terapię indywidualną:
Psychologiczną
Logopedyczną
Integracji Sensorycznej
Pedagogiczną
Codzienną terapię grupową:
Trening Umiejętności Społecznych TUS
Muzykoterapię
Program aktywności Knillów, Weronika Sherborne
Grupowe zajęcia logopedyczne
Bajkoterapię
Laboratorium – eksperymenty
Relaksację
Zajęcia edukacyjne w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego
Trening czystości
Trening jedzenia
Trening samodzielności
Indywidualne Programy Terapeutyczne
Dodatkowe zajęcia wspierające rozwój (m.in. dogoterapia, sensoplastyka)
Gry z zabawkami stworzonymi według pedagogiki M. Montessori
Wczesne Wspomaganie Rozwoju WWR

🔻 ADRES I ROZKŁAD

Terapia odbywa w ramach ramowego rozkładu pracy przedszkola, czyli 6:30-17:30, oraz trybie zajęć poza przedszkolnych oraz w weekendy.

Zajęcia odbywają się na placówkach przy ulicy Gdańskej 145 i ulicy Wróblewskiego 8

🔻 ADAPTACJA

W celu skutecznej adaptacji dziecka w terapeutycznym przedszkolu oferujemy grupę integracyjną. To miejsce, gdzie maluch może stopniowo przyzwyczaić się do nowego środowiska i otrzymać wsparcie, co ułatwi płynne przejście do codziennych zajęć. W trakcie okresu adaptacyjnego rodzice mogą dostarczyć nauczycielowi wszelkie niezbędne informacje dotyczące swojego dziecka. Czas i okres adaptacji są ustalane indywidualnie.

🔻KONTAKT

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani dołączeniem do naszej terapeutycznej grupy przedszkolnej lub chcielibyście uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt.

Tel: +48 517-297-397

E-mail: sekretariat@nubo.edu.pl

Zależy nam na tym, aby każde dziecko miało szansę na szczęśliwe i pełne pozytywnych doświadczeń dzieciństwo.

Dziękujemy za zaufanie i czekamy z niecierpliwością na wspólną podróż!